Przeprowadzka firmy – warto to robić samodzielnie?

Dział poświęcony jest tematyce związanej z przeprowadzkami firm.

Przeprowadzka firmy – warto to robić samodzielnie?

Postprzez Andrzej » 6 wrz 2013, o 14:09

Witam,

W najbliższym czasie czeka mnie przeprowadzka firmy. Ponieważ nie mam zbyt dużego doświadczenia w kwestii zmieniania miejsca zamieszkania, zastanawiam się czy warto zrobić to we własnym zakresie, czy lepiej tego typu usługę zlecić profesjonalistą.

Nadmienię, jeszcze że przeprowadzam małe biuro, czyli 3 stanowiska pracy, sofę, 2 szafy oraz około 30 kartonów z dokumentami.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. ;)

Pozdrawiam

Andrzej Piaseczny.
Andrzej
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 14:05

Re: Przeprowadzka firmy – warto to robić samodzielnie?

Postprzez fortis » 6 wrz 2013, o 14:24

Witam,

Panie Andrzeju powinien Pan przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ma Pan czas na samodzielną realizację przeprowadzki firmy. Musi Pan wiedzieć że jest to niezwykle czasochłonny i pracochłonny proces, podczas którego wiele spraw może wymknąć się spod kontroli. Ponadto fakt, iż realizuje Pan samodzielną przeprowadzkę nie oznacza, że przeprowadzka ta nie będzie Pana kosztować.
Każda przeprowadzka wiąże się z kosztami są to np. koszty wynajęcia samochodu do transportu oraz koszty zakupu pudeł oraz materiałów zabezpieczających. Ponadto jeśli realizuje Pan przeprowadzkę na własną rękę warto by było również wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Przed podjęcie decyzji czy przeprowadzić swoją firmę samodzielnie zachęcam do skontaktowania się z naszym przedstawicielem handlowym, który podjedzie pod wskazany przez Pana adres i wyceni koszty wykonania przeprowadzki. Może się okazać, że nie są to duże sumy pieniędzy i może Pan skorzystać z pomocy prawdziwych profesjonalistów, nie rujnując przy tym swojego portfela. ;)

Pełną ofertę firmy Fortis przeprowadzki dotyczącą realizacji przeprowadzek firm znajdzie Pan pod linkiem http://www.fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-firm.html

Pozdrawiam

Dawid Rutkowski
Dawid Rutkowski
właściciel firmy Fortis
Avatar użytkownika
fortis
Administrator
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 mar 2013, o 12:16

Re: Przeprowadzka firmy – warto to robić samodzielnie?

Postprzez Andrzej » 6 wrz 2013, o 14:28

Dziękuję serdeczne za szybką odpowiedź oraz cenne wskazówki. W najbliższym czasie skontaktuje się z Państwa przedstawicielem handlowym i poproszę go o wycenienie kosztów przeprowadzki mojej firmy.
Chciał bym się jeszcze dowiedzieć czy jeśli częściowo zaangażuję się w proces przeprowadzki (np. samodzielnie spakuje swoje przedmioty do kartonów) mogę w ten sposób obniżyć koszty wykonania usługi?
Andrzej
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 14:05

Re: Przeprowadzka firmy – warto to robić samodzielnie?

Postprzez fortis » 6 wrz 2013, o 14:37

Oczywiście, że tak.

Jeśli część pracy związanej z przeprowadzką firmy wykona Pan we własnym zakresie może Pan w skuteczny sposób obniżyć koszty przeprowadzki. Mniej pracy do wykonania przez naszych pracowników oznacza niższe koszty przeprowadzki.

Oto czynności które może Pan wykonać by zmniejszyć koszty przeprowadzki:
-samodzielnie spakować i opisać kartony,
-samodzielnie rozkręcić meble,
-przygotować meble do transportu owijając je w folię bąbelkową oraz folię stretch,
-zagwarantować dogodny podjazd dla samochodu dostawczego zarówno w miejscu załadunkowym jak i rozładunkowym, (dobrą metodą jest zastawienie miejsca bezpośrednio przy wejściu do biura samochodem osobowym).
-samodzielnie przewieźć drobne przedmioty własnym samochodem osobowym.

Musi Pan również pamiętać, że im lepiej przygotuje się Pan do przeprowadzki firmy tym szybciej wykonają ją nasi pracownicy. A krótszy czas przeprowadzki oznacza również niższą cenę wykonania usługi.

Pozdrawiam

Dawid Rutkowski
Dawid Rutkowski
właściciel firmy Fortis
Avatar użytkownika
fortis
Administrator
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 mar 2013, o 12:16


Powrót do Przeprowadzki firm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron